Eric, asutaja, personaaltreener

Tegelikkuse ning ideaali vastuolu paneb inimesed kannatama ning ennast süüdistama. Tervenemine algab peast! Treenima ei pea viis korda nädalas, nii et süda paha.

Inimesed pole meelsasti valmis oma elustiili ja kombeid muutma. Tahaks elada nagu seni, aga parem välja näha ja rohkem jõuda. Samas levib arvamus, et mida rohkem trenni, seda tervem ning ilusam inimene. See tegelikkuse ning ideaali vastuolu paneb inimesed kannatama ning ennast süüdistama.

Tervenemine algab peast! Treenima ei pea viis korda nädalas, nii et süda paha. Võtame hoo maha – üks kord nädalas on piisav, kui seda teha õigesti. Oma keha kujundus ei pea mitte surma kiirendama, vaid elu pikendama.

Algul tegin trenni, sest töötasin jõusaalis  ja mida seal ikka muud teha, kuigi otseselt vaja polnud. Olin niigi sale, noor ja ilus. Ajapikku hakkasid märkamatult lisanduma vanuse, söömise ja pidutsemise ülekilod. Hoolimata sellest, et tegin trenni!

 

Nüüd olen tundma õppinud toitumise peenmehhaanikat. Oma mugava loomu tõttu olen kõike vaadelnud just selle nurga alt, kuidas kaalu langetada ja siis säilitada oleks võimalikult lihtne, vähe närvesööv ja muidu ka inimlik. Ei maksa arvata, et kui ma töötan tervisestuudios, siis on see kõik mulle kuidagi lihtsam – ei, vastupidi! Minult ju oodatakse, et ma ei sööks, ei jooks, ei pidutseks, teeksin ainult trenni ja näeksin seejuures igavesti noor ja ilus välja. Tegelikult see nii ju ei ole, ma olen inimene nagu iga teine oma vigade ja nõrkustega. Tahan elada tavalist töö- ja pereinimese elu nagu enamik meist.

Olen aidanud sadu toredaid inimesi alates aastast 2004. Sellest ajast saadik on pidevalt lisandunud kogemusi ja kujunenud kogu tervisevaldkonna üldisem mõistmine tänu hulgale koolitustele, erialakirjandusele ning, last not least, juhendatavate ärakuulamisele ja tagasisidele nendelt. Täna oskan seda teha ja tarkusi edasi anda paremini kui iial enne.

Soovin rohkem teada saada