Martin Vahimets, füsioterapeut

Sageli elavad inimesed valu või ebamugavustundega skeletilihassüsteemis, sest sellega tegelemiseks ei ole aega, võimalusi või pole kellegi poole pöördudagi. 

Enne arsti koos füsioterapeudiga!

Martin Vahimets

„Närvi- ja lihasskeletisüsteem on meie organismi kõige suurem energia tarbija, võimaldab meil tegutseda ja väljendada oma eksistentsi ning on ühtlasi organismi kõige esmasema valu, ebamugavustunde ja füüsilise puude põhjustaja – olgu see siis lokaalne või üldine, kiirguv või reflektoorne, äge või krooniline.“ (Leon Chaitow)

Sageli elavad inimesed valu või ebamugavustundega skeletilihassüsteemis, sest sellega tegelemiseks ei ole aega, võimalusi või pole kohe kellegi poole pöördudagi. 

Igal inimesel on omad individuaalsed eripärad, erinev igapäevatöö ja tegevused, mis võivad põhjustada mitmeid spetsiifilisi just temaga seotud häireid skeletilihassüsteemis ning tekkemehanismidki on erinevad. See on looduse eripära, mida meil kõigil tuleks arvestada!  

Nüüdseks juba 20 aastat spordimaailmas füsioterapeudina tegutsemist on nii mõndagi õpetanud – vigastused, haigused või kehv enesetunne, olgu see siis akuutne või krooniline, ei hüüa tulles!

Tekkepõhjusi võib olla mitmeid - olgu need siis tingitud ülekoormusest või otsesest traumast, mehhaanilised (artroos), funktsionaalsed (mõnest spetsiifilisest liigutusest), vaskulaarsed (veresoontest põhjustatud), aga võivad olla ka neuroloogilised (närvipitsumised või häired lülisambas), toksilised (nt suitsetamine, mõni aerosool), allergilised (toiduainete talumatus, tolm vms) ning psühhosoomatoorsed (nt stress).

Seetõttu ongi väga tähtis välja selgitada kehva enesetunde, valu või väsimuse tekkepõhjused!

 

 

Üha enam juhitakse tänapäeval tähelepanu haiguste ennetamisele! Kuid elu on näidanud, et ka see ei pruugi teinekord olla piisavalt tõhus. Küll aga, on ülimalt oluline, sest võib päästa hullemast -  olenevalt haiguse, vigastuse või kehva enesetunde mastaapsusest, ei pruugi ning ei saa kehas tekkida nii suuri funktsionaalseid häireid, mis omakorda vähendab riske haigusel areneda krooniliseks.

Aga miks, kuidas ning milliseid võtteid kasutada, et oma sihte ja eesmärke oma paranemise teel saavutada?

Kuidas ennetada, ravida ning vajadusel ise ennast aidata ning millist abi saab kogenud füsioterapeut anda – nendele küsimustele püüame leida mõistliku lahenduse!

Meetodeid selleks on üsna mitmeid alustades sellest, kui inimesel tekib siiras soov ennast aidata, läbi mõne tervisliku harjutuse või rutiinse treeningu kuni füsioterapeutiliste harjutuste ning liigeste-lihaste manuaalsete meetoditeni välja.

Loomulik areng, individuaalne lähenemine ning mõistlik rutiin tagavad edu!

 

Alati hääd soovides!

Martin Vahimets
Sinu Arst Arstikeskuse füsioterapeut

 

Registreeru füsioterapeudi konsultatsioonile siin