Ele-Ly, personaaltreener

Raske, ei, võimatu on iseennast diagnoosida. Tuleb leida keegi, kes oskab ja viitsib süveneda kellegi teise ilmavaatesse, elustiili ja probleemidesse.

Inimene liigub äärmuste vahel. Need teevadki elu huvitavaks. Aga millalgi, võib-olla täiesti ootamatult, annab keha märku, et huvitavuse tagab tarkus. Et organism on ära kaldunud ja tuleb normaalsesse seisu tagasi tuua. Aga kuidas?

Raske, ei, võimatu on iseennast diagnoosida. Tuleb leida keegi, kes oskab ja viitsib süveneda kellegi teise ilmavaatesse, elustiili ja probleemidesse. Kes oskab tähelepanelikult ja konstruktiivseelt suhtuda inimeste ihu- ja hingehädadesse. Ei tohi jääda üksi! Selleks pole ka mitte mingit põhjust. Meie oleme olemas.

Alustasin treeningut juba 7-aastaselt ja liigutan end vabatahtlikult tänapäevani. Väiksesena olid põhitoiduks juustusaiad ja makaronid ning treeninglaagrisse ostsin alati kaasa kõige suurema limonaadi ja krõpsupaki. Ometi ei saanud minust ülekaalulist  last ega tervisehädadega teismelist. Kuidas? Ma ei pidanud endalt küsima, kas liigutan piisavalt palju või mida tohib süüa, kõik toimis nagu iseenesest – organismil oli mingi oma tasakaal.

Kuni ükskord kirjutas arst mulle ravimid ega rääkinud, mis kõrvalmõjud võivad tekkida. Seega oli päris šokk, kui äkitselt kuu ajaga 8 kilo juurde võtsin. See oli esimene kord kui puutusin kokku teemaga „kaaluprobleem“.  Tundsin end õnnetult, sest peeglist ei vaadanud vastu enam pilt, millega olin harjunud, ja pidin otsima riideid, mis varjaksid lisakilosid. Tunded, mida see tekitas, olid iga päev koormaks õlul.

 

Hakkasin lugema artikleid ja raamatuid ning proovisin kõiksuguseid hetkel valitsevaid trende kaalu langetamaks – alates ainult õunte söömisest kuni imekokteilideni, mis lubasid isu- ja kaalukaotust. Olin segaduses kogu selles virr-varris ja abi ikka ei leidnud. 

Täna oma tööd tehes, kui inimene tuleb minu juurde, tahan talle just sellist abi pakkuda, mis minul tookord vajaka jäi. Aidata orienteeruda selles tohutus info hulgas, leida just talle sobiv toitumine ja liigutamisviis, mis lubaks jõuda hea tundeni oma kehas. Kusjuures viisil, mis võtaks maha pinge, et nüüd tuleb hakata trenni tegema, veremaitse suus, või et klaasi veini juues võid kogu vormi saamise unustada. Tallinna tehnikaülikoolis toidutehnoloogiat ja tootearendust õppides  omandasin teadmisi toitumise vallas ning tekkis soov harrastaja tasemelt edasi liikuda. Läksin oma esimesele treenerite koolitusele  ja hakkasingi ise tegutsema. Nüüdseks olen sel alal töötanud juba üle 10 aasta. Tänaseks olen õppinud, et kõige tähtsam on leida toitumise ja liigutamise tasakaal, mis kinnitaks vaimselt tasakaalu. Juhendatavale tahan sisendada elukestvad harjumused, mis annavad tugeva tervise ning hea enesetunde, olles talle toeks ja sõbraks.

Soovin tulla konsultatsioonile