Uudised

Miks järsk kaalulangus ei saa anda jätkusuutlikke tulemusi?

Kui sõber, tuttav või mõni kuulus inimene on justkui üleöö võtnud kaalust alla muinasjutulised kilogrammid ja näeb välja nagu filminäitleja, ei ole tõenäoliselt seal taga tervislikud eluviisid ega suurepärane toitumiskava, vaid veidi segamini pereelu, haigus või mõni muu ekstreemne põhjus. Igatahes üks on selge – järsud muudatused ei ole jätkusuutlikud, nendib Sinu Arst Tervisestuudio personaaltreener Eric Brauer.

Meie personaaltreener Maariti lugu

Meie personaaltreener Maarit Sarjas on hingelt ja ihult sportlane. Hoolimata vigastusest, ei jätnud ta sporti.

Dr Anneli Talvik: füüsilisele tervisele pole hea ülekaal, vaimset kurnab ideaalkaalu tagaajamine

Enamik inimesi ei taha või suuda tulevikuriskide nimel täna tegutseda, sest ülekaalus inimese riskid avalduvad ju alles kümnete aastate pärast. Küll on aga ülekaalul kõrvaltoimeid, mis avalduvad kaalutõusuga samal ajal. Tervisekeskuse Sinu Arst juhataja ja perearsti doktor Anneli Talviku sõnul neist eriti ei räägita, sest tegemist on pisut piinlike teemadega.

Miks ei tasu ajada taga ideaalset vormi?

Ideaalne vorm ei ole looduse poolt loodud ning inimesele loomupärane, vaid nõuab ranget distsipliini. See on väga raske teekond, mille läbimiseks peab metsikult vaeva nägema. Samas ei lahenda ideaalse vormi saavutamine kõiki teie probleeme, sest treenitud keha vananeb küll aeglasemalt, tervisehädad kimbutavad harvem ning enesega rahulolu vormi saavutamise eest on kõrge, kuid enamasti tuleb selle eest lõivu maksta mujal.

Aastate eest pole vaja paaniliselt põgeneda: liigne rabelemine võib rabandusega lõppeda

Meie jõusaalides, fitness-klubides, aeroobikaringides nähakse inimeses loomset organismi, keda kannustab eluisu, kihutab paljunemistung ja kes võistleb teiste omasugustega võimalikult kauase kaunis oleku eest. Hoopis teine on inimorganismist aru saada nagu taimest, mida tuleb hooldada kaua ja kannatlikult, mida ei tohi jätta kastmata ega ka mitte üle väetada. Mis õitseb pikalt, pakkudes silmailu ja tehes rõõmu.

Ilu ohver | Kas mind, Linnar Priimäge, on võimalik õpetada?

"Ilus on surra, kui oled veel noor," luuletas Hendrik Visnapuu, aga enamik inimesi elab siiski vanaks. Isegi mina, ehkki ma ei taha seda tunnistada. Siin ongi konks! Mitte keegi ei taha. Ja siis mõeldakse välja, kuidas mitte olla või vähemalt mitte näida vana. Kõige nõmedam on siis ära teenida kompliment "nooruslik" ─ tõlkes: eblakas ning eakohatu. Aga mingi normaalne väljapääs peab ju olema!